משרד תכנון משולב

בחירת יועצים היא תהליך חשוב בחיי מיזם הבניה. תכנון לבניה הוא השלב הראשוני אותו מוביל האדריכל, המתמחה בסוג הבנייה המבוקש. 
שיתוף הפעולה המקצועי בין האדריכל לקונסטרוקטור  נודעת חשיבות גבוה. במקרה השכיח, אדריכל פוגש את בעלי המגרש ומציע להם מספר אלטרנטיבות (הצעות ותרשימים) לתכנון. האדריכל הוא בעל החזון, הוא המתכנן כיצד יראה המבנה מבפנים וחוץ.
בבפגישות מקצועית בינו לבין ה
קונסטרוקטור, יחליטו השניים על מיקום של העמודים בפרויקט ועל שיטות הביצוע.

הוקונסטרוקטור הוא האחראי על יציבות המבנה ולכן דרישות האדריכל חייבות להתחשב ביכולת לבצע אותם מבחינה קונסטרוקטיבית.
כאשר היזם, מעוניין לבצע מיזם  מומלץ לפנות לקונסטרוקטור מומחה כבר בשלב מוקדם, ע"מ שייפגש עם האדריכל. בפגישה יבדקו את האפשריות העומדות בפניהם. באופן כללי, ניתן לתכנן ולבצע בקונסטרוקציה כמעט הכל, אך יש לקחת בחשבון עלות לעומת תועלת בהתחשב בתקציב הבנייה.

האדריכל ו
הקונסטרוקטור צריכים לדעת להציג ללקוח את הפתרונות ההנדסיים ואת משמעות העלות שלהם. בדיקה וקבלת החלטה על סוג בנייה היא חשובה מאוד, למשל בפרויקטים מסוימים, ההחלטה על סוג הבניה והפיתוח יכולה להשפיע בעשרות אחוזים על תקציב הפרויקט.

חשוב למנות בשלב התכנון הראשוני יועץ קרקע , כדי לתכנן יחד עם  
הקונסטרוקטור את הביסוס, קירות תומכים, וכדי לחסוך בעליות הביסוס ככל האפשר, ולפי מידת הצורך לייעל את הביסוס לתחך הקרקע במידה ונדרש לפי החתך הקיים.

בתהליך הוצאת היתר בנייה, האדירכל צריך לדעת להפעיל את היועצים השונים ולקבל את אישור המשרדים השונים ברשות.
הקונסטרוקטור  צריך להנפיק לאדריכל טפסי אחריות חתומות לרבות חישובים סטטיים בהקדם, ע"מ לקדם את קבלת היתר הבניה.
בשלב הבא, מתכנן האדריכל את תוכניות העבודה אותם הוא מעביר ל
הקונסטרוקטור עליהם. הוא מתכנן את תוכניות העבודה של הקונסטרוקציה.
לסיכום: בפרויקט בנייה מוצלח, היועצים צריכים לדעת לתקשר בינהם, עם הלקוח וכן לעבוד בזריזות מול הרשות, לכן חשוב כל כך, שיתוף הפעולה של אדריכל ו
הקונסטרוקטור המשלימים זה את עבודתו של זה, לכן במקום להתעסק עם מספר גורמים ממשרדים שונים, משרד תכנון משולב נותן לך את כל המענה תחת תקרה אחת, החוסך ממך תיאום בין גורמים, קיצור בלוחות הזמנים בשלב התכנון, ויכולת השקפה בנקודה אחת.

 

בברכה
צוות הקבוצה

 

המקצועיות שלנו השקט שלך